Farebné diamanty


Informácie nižšie Vám pomôžu porozumieť farebným diamantom, aby ste mohli rozoznať ten pravý len pre Vás. Iba jeden z 10.000 diamantov vlastní prírodnú farbu. Z tohto dôvodu sú farebné diamanty hodnotné výhradne kvôli intenzite a rozloženiu farby. Kritériá, ktoré treba brať do úvahy pri nakupovaní bielych alebo bezfarebných diamantov, ako sú proporcie výbrusu a čistota, sú menej dôležité pri nakupovaní farebných diamantov.


Farba

Intenzitu farby, hĺbku alebo bohatosť musíte brať do úvahy pri kúpe farebného diamantu. Čím intenzívnejšia farba, tým ojedinelejší a hodnotnejší diamant bude. Farebné diamanty sú ohodnocované podľa silnejúcej intenzity farby od Faint (slabá), Very light (veľmi svetlá), Intense light (intenzívne svetlá), Fancy intense (intenzívna), Fancy vivid (svetlá), Fancy Dark (tmavá) a Fancy deep (hlboká).

Všetky naše farebné diamanty majú prírodnú farbu a nikdy nie sú vystavované neprirodzeným sfarbeniam technikami ako napríklad zafarbovanie alebo úprava radiáciou.


Karát

Po stupni farebnej intenzity má karátová váha najväčší dopad na cenu farebných diamantov. Pri ťažbe diamantov sú nachádzané väčšie drahokamy oveľa menej ako malé kamienky. Toto robí veľké diamanty oveľa hodnotnejšie. Z tohoto dôvodu ceny farebných diamantov rastú exponenciálne s karátovou váhou.

Naučte sa viac o karátovej váhe v sekcii - Poradenstvo o diamantoch.


Čistota

Pri prírodne sfarbených diamantoch je čistota menej dôležitá ako pri bezfarebných diamantoch. Je to aj kvôli tomu, že inklúzie vo farebných diamantoch sú zamaskované farbou diamantu.


Výbrus

Farebné diamanty sú brúsené tak aby sa zvýraznila ich farba. Toto je v kontraste s bezfarebnými diamantami, ktoré sú brúsené kvôli zvýšeniu žiarivosti a ligotu, ktoré môžu niekedy ubrať z prírodnej farby diamantu. Aj keď sa farebné diamanty ligocú a žiaria, farba je najdôležitejšia charakteristika na ktorú sa prihliada pri brúsení diamantu.


Tvar

Zatiaľ čo výbrus opisuje svetelný výkon diamantu, dimenzie drahokamu a konečnú úpravu; tvar sa zameriava na celkový dojem diamantu pri pohľade z vrchu (briliant - okrúhly, princess - štvorcový). Dôležité je aj poznamenať, že veľa farebných diamantov sú brúsené do netradičných tvarov aby sa vylepšila ich prírodná farba. Kvôli tomu, že farebné diamanty sú veľmi nezvyčajné, požadovaný tvar v danej farbe nemusí byť dostupný nikde na svete.Ak hľadáte špecifické kritéria farebných diamantov, prosíme zavolajte našim poradcom pre diamanty a šperky na t.č. 00421 919 900100 alebo 00421 919 900500.


Certifikácia

Vo VMV Platinum sú farebné diamanty nezávisle analyzované a hodnotené Americkým Gemologickým Inštitútom (GIA), ktoré je z najrešpektovanejších laboratórií v diamantovom priemysle. Každý diamant je vybavený identifikáciou pre farebné diamanty a správou o pôvode.


Zasadzovanie farebných diamantov

Vo VMV Platinum sú farebné diamanty nezávisle analyzované a hodnotené Americkým Gemologickým Inštitútom (GIA), ktoré je z najrešpektovanejších laboratórií v diamantovom priemysle. Každý diamant je vybavený identifikáciou pre farebné diamanty a správou o pôvode.HORE
TRHOVÉ CENY ZO DŇA 09.12.2019
Zlato 1 461,70 $ Platina 898,00 $ Striebro 16,62 $