• Domov
  • Poradenstvo o diamantoch - Certifikácia diamantu

Poradenstvo o diamantoch - Certifikácia diamantu


Predtým ako si kúpite diamant alebo iný drahokam by ste si mali prezrieť a zhodnotiť  jeho certifikát ako dôkaz, že podstúpil neskreslenú, nezaujatú a profesionálnu skúšku a overovanie jeho kvalít.


Čo je certifikácia?

Certifikát diamantu, ktorý sa tiež nazýva správa o hodnotení diamantu - GIA Diamond Grading Report, Zväzok dokumentov diamantu - GIA Diamond Dossier® alebo dokument kvalít diamantu je správa vytvorená tímom gemológov. Diamant je hodnotený, meraný a pozorovaný expertmi, ktorý pri tomto procese používajú klenotnícku lupu, mikroskop a ďalšie vysoko sofistikované nástroje ako sú digitálne skenery, merače a váhy. Kompletný certifikát zahrňuje analýzu rozmerov diamantu, jeho čistotu, farbu, kvalitu vyleštenia, symetriu a ďalšie charakteristiky. Veľa guľatých diamantov budú mať v certifikáte tiež ohodnotenú kvalitu výbrusu.

Diamanty od 3Dzlatníctva sú certifikované

Každý diamant predávaný v 3Dzlatníctve bol analyzovaný a ohodnotený Gemologickým Inštitútom Ameriky (GIA) alebo gemologickou spoločnosťou EGL USA. Tieto laboratória patria medzi najrešpektovanejšie laboratória v diamantovom priemysle a sú známe pre ich dôslednosť, zásadovosť a nezaujaté systémy ohodnocovania kvalít diamantov. Diamanty, ktoré sú vybavené hodnoteniami GIA a EGL USA sú najhodnotnejšie v celom diamantovom priemysle.

 

GIA Hodnotiaca správa diamantu

GIA Zväzok dokumentov GIA 

RED BOX DIAMONDS ®

BLACK BOX GEMSTONES ®

Znalecký posudok VMV Platinum


 

HORE
TRHOVÉ CENY ZO DŇA 08.12.2019
Zlato 1 459,65 $ Platina 897,00 $ Striebro 16,94 $