• Domov
  • Poradenstvo o diamantoch - Čistota diamantu

Poradenstvo o diamantoch - Čistota diamantu


Čistota je meradlo počtu a veľkosti nepatrných nedostatkov, ktoré sa nachádzajú takmer vo všetkých diamantoch. Mnohé z týchto nedokonalostí nie sú rozoznateľné pretože sú mikroskopické a neovplyvňujú krásu diamantu.


Kľúčové body:

Čistota je dôležitá kvalita diamantu, avšak spomedzi štyroch C, je čistota najjednoduchšia na pochopenie a podľa mnohých expertov má najmenší dopad na vzhľad diamantu. Čistotou sa jednoducho rozumejú nepatrné, prírodné nedostatky nachádzajúce sa vo všetkých diamantoch okrem tých najvzácnejších. Gemológovia označujú tieto nedostatky viacerými technickými názvami ako napríklad kaz alebo inklúzia. Diamanty s najmenej a najmenšími nedokonalosťami dostávajú kvalitatívne hodnotenia najvyššej čistoty. Pretože tieto nedokonalosti sú mikroskopické, zvyčajne rozpoznateľne neovplyvňujú krásu diamantov.

I1, I2, I3

Included: VMV Platinum nedrži diamanty so stupňom čistoty I.

SI1, SI2  

Slightly Included - Nepatrné nedostatky - nedostatky sú viditeľné pod 10*zväčšením a môžu byť viditeľne voľným okom. Dobrá hodnota diamantu.

VS1, VS2

Very Slightly Included - Veľmi nepatrné nedostatky : nedostatky väčšinou nie sú viditeľné volným okom. Lacnejšie ako stupne čistoty VVS1 alebo VVS2.

VVS1, VVS2

Very, Very Slightly Included - Veľmi, Veľmi nepatrné nedostatky: Veľmi ťažko viditeľné nedostatky pod 10*zväčšením. Excelentná kvalita diamantu.

FL, IF

Flawless - Bezchybný, Internaly Flawless - Bezchybný zvnútra: žiadne vnútorné alebo vonkajšie nedokonalosti. Veľmi zriedkavé.


Aký Stupeň Čistoty je pre Vás Vhodný?

Mali by ste si vybrať diamant, ktorý nemá voľným okom viditeľné nedostatky. Je to tá najvyššia hodnota pre Vás, pretože diamanty tejto čistoty majú oveľa prijatelnejšiu cenu ako Bezchybné (FL) and Vnútorne bezchybné (IF) diamanty. ktoré sú extrémne ojedinelé a majú oveľa vyššie ceny.

Veľmi často sa stáva, že nedostatky v diamante so stupňom čistoty SI - teda Slightly Included - Nepatrné nedostatky - nie sú viditeľné voľným okom, čo im výrazne zvyšuje hodnotu. Také diamanty sú vyhľadávané, pretože zákazník dostáva veľmi vysokú protihodnotu v porovnaní s vloženými finančnými prostriedkami. Ak uvažujete nad SI diamantom, zavolajte našim odborným konzultantom na diamanty a klenoty, ktorý pre Vás konkrétny diamant posúdia aby sa zaistilo, že nedostatky nie sú viditeľné voľným okom.

Teraz, keď ste sa už naučili o čistote môžete prejsť ku karátovej váhe diamantu a naučiť sa viac.


HORE
TRHOVÉ CENY ZO DŇA 08.12.2019
Zlato 1 459,65 $ Platina 897,00 $ Striebro 16,94 $