• Domov
  • Poradenstvo o diamantoch - Tvar diamantu

Poradenstvo o diamantoch - Tvar diamantu


Vyberte si Váš Tvar Diamantu

U nás v 3Dzlatníctve máme stanovené rovnako vysoké štandardy na všetky tvary diamantov. Máme ohromnú kolekciu tradičných guľatých diamantov a taktiež ponúkame všetky ostatné tvary diamantov v tej najvyššej kvalite. Všetky naše certifikované diamanty sú triedené a odstupňované medzinárodne najuznávanejším Americkým Gemologickým Inštitútom (GIA) alebo EGL USA a majú čistotu IF-SI3, farbu D-J, a Ideálne, veľmi dobré, dobré alebo celkom dobré výbrusy. Naše RED BOX DIAMONDS® patria medzi svetovo najkvalitnejšie diamanty aké sa zasadzujú do šperkov.

 

Keďže všetky tvary diamantov sú veľmi rozdielne, kvalita každého tvaru sa určuje ich podľa ich jedinečnými charakteristík. Označte Váš obľúbený tvar nižšie a naučte sa ako rozpoznáte ten najkrajší diamant. Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky, neváhajte kontaktovať jedného z našich profesionálnych Poradcov pre Diamanty a Šperky, ktorý Vám môže pomôcť nájsť Váš dokonalý diamant.


BRILIANT

Guľatý (briliantový) tvar je určite najpopulárnejší a najvyhľadávanejší tvar diamantu. Brúsiči diamantov využívajú pokročilé teórie a techniky správania sa svetla a presné matematické výpočty, aby vznietili oheň a ligot v guľatých diamantoch už viac viac ako 100 rokov. Tým, že je briliantový tvar najpopulárnejší a najvyhľadávanejší, sa vytvára priestor pre zákazníka, ktorý si môže vybrať optimálnu kombináciu kvalít výbrusu, farby a čistoty a súčasne tiež dostať ligot a oheň aký si zákazník žiada.

Na to aby Váš guľatý diamant dosahoval maximálnu žiarivosť a ligot, by ste si mali vybrať taký, ktorý dostal jednu z dvoch najvyšší známok výbrusu - ideálny alebo veľmi dobrý - a tiež by mal disponovať ideálnym, excelentným alebo veľmi dobrým stupňom vyleštenie a symetrie.

 

PRINCESS

Tento tvar diamantu je náš najpopulárnejší neguľatý tvar. Jeho nádherný ligot a jedinečný výbrus z neho robia najobľúbenejším diamantom do zásnubných prsteňov. Princess má zaostrené rohy a má obvykle štvorcový tvar. Pri výbere stupňa farby by ste mali mať na vedomí, že aj keď diamanty neguľatého tvaru so stupňom farby napríklad J sú zvyčajne za výnimočne nízke ceny, farba môže byť nepatrne viditeľná práve v rohoch diamantu. Taktiež sa tvary princess môžu veľmi líšiť podľa toho ako veľmi sú ich tvary štvorcové alebo obdĺžnikové.

Aby ste našli rozmery diamantu princess také aké chcete, všímajte si pomer dĺžky a šírky ich strán. Je to veľmi dôležité pretože tento pomer určuje ako bude diamant vyzerať pri pohľade z hora. Tu sú pomery dĺžky a šírky pre tvar princess, ktoré sú skutočne krásne na pohľad a výrazne zvyšujú hodnotu diamantu.
Ak hľadáte štvorcový diamant tvaru princess, mal by mať pomer dĺžky a šírky medzi 1 a 1,05.
Ak uprednostňuje viac obdĺžnikový tvar, pomer dĺžky a šírky by mal byť nad 1.10.

 

3Dzlatníctvo garantuje svojim zákazníkom, že pri každej kúpe diamantu sú všetky aspekty hodnoty diamantov prekonzultované podľa požiadaviek klienta a že každému zákazníkovi budú ponúknuté viaceré alternatívy podobných, vhodných a akurátnych drahých kameňov. 100%-ná spokojnosť zákazníkov je naším prvoradým cieľom.


HORE
TRHOVÉ CENY ZO DŇA 08.12.2019
Zlato 1 459,65 $ Platina 897,00 $ Striebro 16,94 $