Zlato

Rýdzosť zlata, Farba, Cena a Starostlivosť

Zlato má dedičstvo jedinečných kvalít. Ako trvácny element prirodzene svojráznej žltej farby, je zlato odolné proti hrdzaveniu či strate lesku. Aj keď je zlato pevné, je tiež veľmi kujný a poddajný drahý kov vďaka čomu sa stalo najobľubenejším kovom na výrobu šperkov.


Rýdzosť zlata

Čisté, rýdze zlato je príliš mäkké na každodenné nosenie, a práve preto sa "riedi" či "mixuje" do známych 14 karátových alebo 18 karátových zliatin. Ako prímesy sa najčastejšie využívajú - striebro, zinok, nikel a meď, aby zlato získalo pevnosť a trvácnosť.

Karát určený číslom pred "K" vyjadruje rýdzosť a teda množstvo zlata, ktoré Váš šperk obsahuje. 100% zlato je vyjadrené 24 karátami. Naše zlaté šperky sú vyrábané z 18K a 14K zlata. 18K zlato pozostáva zo 75% zlata, ktoré je zmiešané do zliatiny s inými kovmi, aby bolo dostatočne pevné na každodenné nosenie. 14K zlato pozostáva z 58,5% zlata a 41,5% ďalších kovov.

  

24 karát = 100% zlato

Príliš mäkké na klenoty

18 karát = 75% zlato

Ideálne na klenoty

14 karát = 58,5%

Ideálne na klenoty


Farba zlata

Farba zlata je určená dvomi faktormi:

- typmi kovov obsiahnutých v zliatine.

- percentom každého kovu v zliatine.

Žlté zlato

Prírodné zlato a zliatiny s nasýtenými farbami dávajú šperkom so žltého zlata ich bohatý lesk. Najčastejšie používané zliatiny sú meď s červeným farebným nádychom a striebro so zeleným nádychom.

Biele zlato

Striebristý biely charakter je to čo robí šperky z bieleho zlata tak pôsobivé. Na to aby bolo zlato biele je skombinované so zliatinami, ktoré sú prirodzene biele a pokovované s veľmi tvrdým prvkom nazývaným Ródium. Aj napriek tomu, že je Ródium veľmi pevné, môže sa nosením ošúchať. Znovu nanesenie Ródia je veľmi jednoduchý proces, ktorý Váš šperk okamžite rozžiari a znovu mu navráti belosť.

Červené zlato

Nádherný ružový nádych červeného zlata je vytvorený použitím zliatiny medi. Opäť je celkové percento kovových zlatin rovnaké ako pri žltom a bielom zlate, rozdieľ je iba v kombinácii použitých zlatin.


Cena zlata

Ceny zlatých šperkov závisia od rýdzosti použitého zlata, váhy zlata, trhovej ceny zlata, precíznosti zlatníckeho opracovania a dizajnu každého klenotníckeho výrobku.


Starostlivosť o zlato

Keďže zlato je prírodný prvok, je ovplyvnený chemikáliami ako sú chlór alebo ďalšie chemikálie v čistiacich prostriedkoch. Odporúčame Vám, aby ste si dali Vaše šperky dole keď používate chemikálie, obedzili tak opotrebenie a predĺžili lesk Vaších klenotov. Použite horúcu vodu a mydlo bez detergentov a jemnú zubnú kefku alebo profesionálne čistiace potreby na drahé kovy. Keď zlaté šperky práve nenosíte majte ich uložené v jemnom látkovom vrecku alebo taške alebo v pôvodnej krabičke, aby ste ich uchránili pred všetkým čomu sú dennodenne vystavované.

 Zmeňte počiatočný dizajn zlatého šperku do Vami požadovanej podoby pomocou 3C konfigurátora.

UPRAVITEĽNÉ 3C DIZAJNY

Zmeňte šperk, ktorý sa Vám páči na klenot,ktorý budete milovať. 
HORE
TRHOVÉ CENY ZO DŇA 08.12.2019
Zlato 1 459,65 $ Platina 897,00 $ Striebro 16,94 $